Guldweekend med sparitual

Skäm bort dig själv – hela helgen.


Kom till Badhotellet för en hel helg av avkoppling och god mat i vår avspända sekelskiftesmiljö och upplev vår prisbelönta Sparitual med anor från Badhotellets grundtankar och Kneipp-metodens läkande kraft.

På fredagseftermiddagen hälsar vi dig välkommen att koppla av och hämta ny energi i vår spaavdelning. Efter en härlig dag är det dags att bege sig till Axels Matsalar där vi presenterar vår välsmakande 3-rätters supé. En god natts sömn i något av våra mysiga rum följs av en lyxig frukostbuffé.

Under lördagen serveras det lunch i vår anrika matsal. Efter en härlig dag där du njutit på SPA är det dags att bege sig till restaurangen där vi presenterar kvällens höjdpunkt: en 5-rätters supé som vår köksmästare har komponerat av de bästa råvaror trakten kan uppbringa.
En helg långt utöver det vanliga, som ger dig nya krafter inför kommande arbetsveckor.

I vår Guldweekend ingår:

  • Logi för två dygns övernattning
  • Incheck kl 14.30
  • Badhotellets prisbelönta Sparitual
  • Lyxiga spaprodukter
  • Frukostbuffé
  • 3-rätters supé (fredag)
  • 5-rätters supé (lördag)
  • Lunch hos Axels Matsalar
  • Tillgång till spaavdelning
  • Lån av badrock och tofflor
  • Tillgång till gym

Priser och boende

Dubbelrum standard
4125 kr/person

Dubbelrum Superior
4275 kr/person

Svit
4725 kr/person

Grand lit (enklare och mindre rum med 160 cm säng)
4075 kr/person

Enkelrum
4375 kr/person

Ovan priser avser från-priser del i dubbelrum och kan variera över säsong.

I vårt SPA har vi en åldersgräns på 15 år.

Boka din guldweekend här!

Tips! Boka gärna till en behandling och få ut det mesta av din vistelse hos oss. Måste bokas i god tid innan ankomst

Obs! I vår sparitual är det tropisk värme, är man gravid kan man ha svårt för värme, samt om man har lågt blodtryck.

Dela: